Zdravo imam 24 godine pre dva meseca sam saznala da imam policisticne jajnike dali se oni lece i kako se mogu izleciti bez operacije unapred hvala

    Odgovoreno: 21. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Policistični jajnici su sindrom hronične anovulacije, dakle nemate sazrevanje i prskanje jajne čelije a samim tim ne postoji niti mogućnost da ostane te trudni, leče se medikamentozno i operawtivno, medikamentozno sa diane 35 i metfoerminom ali uz konsultaciju sa vašim ginekologom šest meseci, a ako ne bude rezultata tada se radi operativno laparaskopijom,.