Postovani doktore, ja sam inace rtg tehnicar i interesuju me preventivne mere, tj. Neka vrsta zastite od mogucih obolevanja uzrokovanih radijacijom. Koja sredstva mi preporucujete za unos, tzv. Per os? I zelela bih da znam kako se planira trudnoca sobzirom da mi je radno mesto u zoni zracenja? Unapred hvala. . . .

    Odgovoreno: 21. 01. 2010.
    • Poštovana,
      S obzirom da ste u zoni zračenja uvek morate nositi zaštitnu odeću,. Preporučio bih vam pre trudnoće da odete na genetsku analizu da se vidi da li postoji neka promena na vašim hromozomima, medik, amentozna terapija koja bi vas zaštitila od zračenja nažalost ne postoji,.