Postovani, odradjena je elektrokauterizacija (valjda je to, ni to mi nisu kazali) , i uzet uzorak (biopsija) . U izvestaju patologa se kaze: patolosko - histoloska dijagnoza: cervicitis chronica activa et polypoides cum condyloma planum crvicis /l - sil / obimna hronicna inflamacija subepitelno, u stromi grlica, fokalno / na dva preseka/. Ectropion mucosae endocervicis cum metaplasia squamosa praecipue matura epitheli superfitialis et glandularis cervicis ovula nabothi. Makroskopski pregled: pet sluzokoznih biopsija, od 7 - 15mm, reprezentativnih; jedna sa ovulom nabothi / 5 kalupa / sada je 21, dan od intervencije, zakazana mi je kontrola za 2 meseca, lekar kaze da je sve u redu, da je na vreme odradjeno, ostaje da budemo strpljivi do te kontrole kada bi se videlo da li je sta ostalo, ali da ne brinemo, jer u vecini slucajeva je sve u redu. Ja vas molim da mi sve ovo prevedete kako bih i sama znala sta pise u izvestaju, i sta dalje. Je li ovo jedan od tih 4 virusa koji izazivaju rak grlica materice, sta sam dobila ovom intervencijom i sta mogu da ocekujem. Molim vas, bez uvijanja, bez onoga - "kad joj njen lekar nije sve objasnio, nemoram ni ja, objasnice joj kad dodje vreme! " ja sam "pregorela" - imam tesko bolesnu devojcicu taku da nemoze nista vise da me uzdrma, pa molim potpuni izvestaj. Pozdrav

    Odgovoreno: 21. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Nemate rak ili karcinom te budite bezbrižni, potrebne su redovne kontrole papa brisa, i kolposkopije jednom u 6 meseci, preporuka je da uradite pcr na papiloma viruse i da se vidi da li ih stvarno imate.