Postovani, imala sam spontani pobacaj 5. Januara. Trudnoca je bila od 9 nedelja a plod je na poslednja tri preglada (u periodu od 5 dana) bio velicine 7mm-6. 5mm. Posto ljekari nisu uocili srcanu akciju, a plod bio veoma mali, konstatovali su da je uginuo. Neposredno pred trudnocu sam po preporuci ljekara uradila nalaze krvi, hormona, papa test, vag. I cer. Bris i svi ti rezultati su bili uredni, kao i ultrazvucni pregled. U toku trudnoce sam se osjecala veoma zdravo. Na pitanje ljekara sta je mogao biti uzrok uginuca ploda, rekao je >> desava se<<. Interesuje me: da li se moze nekim nalazima predvidjeti eventualni rizik u trudnoci ili je sve stvar srece, >>desi se il&apos; ne desi< undefined undefined

    Odgovoreno: 13. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Postoji čitav niz nalaza koje će te morati uraditi pre sledeće trudnoće,. Sledeći trudnoću možete ostvariti 4 do 6 meseci nakon ove neuspešne terapije, promenite goinekologa, koji će vam preporučiti sve pretrage koje treba da učinite, a ako vam on to ne preporući, javite se pa ću vamn ja napisati,.