Postovana, imam pitanje za vas i nadam se da ce te mi odgovoriti. Saljem vam nalaz mog lekara koji mi nije jasan. Nalaz glasi: crl=3. 6. . . . . Ng=6+0 sfp=+ uterus u avf, normalnog oblika i velicine, sa pravilnim gm, dijametra oko 23mm (ng=7+2) , izgleda srazmerno veliki, sa puno pl. Vodice u odnosu na zumancanu kesu i plod. Adnexalno obostrano nalaz uredan. -mene konkretno interesuje da li ima nekih opasnosti po plod, posto po recima mog ginekologa zumancana kesa je mnogo veca od ploda (plod je velicine 6 nedelja, a zumancana kesa 7 nedelja) . Unapred zahvalna jasmina

    Odgovoreno: 13. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Ne znam da li ste ktrivo interpretirali nalaz,. Ultrazvučno se dakle vidi odjek ploda sa srčanom akcijom, gestaciski meghur i žumančana vrečica, žuumančana vrećica ne sme da bude večeg promera od 5 mm jer tada postoji sumnja na hromozomopatiju,. Ponovite ultrazvučni pregled kopd drugog iskusnijeg pretraživača i pošaljite nalaz.