Pitanje je za ginekologa. Imam 24 godine. Prvi put sam dobila menstruaciju sa 11 godina i od prvog dana mi je menstruacija neredovna. Isla sam kod mnogo ginekologa, vise ni sama ne znam koliko sam ih posetila. Prepisivali su mi razne terapije: endometril, orgametril, dianu 25, dianu 25 uz androkur i vise se i nesecam koje jos sam probala, ali ni jedna nije uspela da mi regulise ciklus. Tj. Svaka terapija je imala dejstvo dok sam pila tablete, ali cim prestanem, terapija nema dejstvo. Sve se vraca na staro. Desava se da imam 3 meseca bez prestanka, pa da nemam po 3 meseca, ili imam 15 dana, pa nemam 5 pa opet dobijem. Nema nikakvog reda. Nisam vrsila nikva ispitivanja, niko me nije uputio na tako nesto. Na ultra zvuku su rekli da je sa jajnicima i matericom sve u redu. Ne znaju zasto se to desava. Sta da radim? Molim vas pomozite. Postajem beznadezna. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 13. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Po opisu vaših tegoba verovatno se radi o policističnim jajnicima, moja vam je preporuka da odete kod nekog iskusnog ginekologa i da vas poglewda ultrazvučno vaginalnom sondom, da bi se videlo stanje organa male karlice i da vam uradi hormonalni status, da li imate pojačanu maljavost i višak kilograma,.