Pre 2 meseca ginekoloskim pregledom utvrdjeno mi je da imam jako zavaljenu matericu, policisticne jajnike i pojacan sekret. Terapija koju sam tada koristila bile su orvagile tablete za oralnu upoterbu (2x dnevno) i vaginalete orvagile (1 uvece) kao i neka kontracepcija samo se naziva ne secam pocinjao je na 'pro', koju sam pila 11 dana dok nisam dobila ciklus, zatim mi je promenila kontracepciju na 'diane'. Tokom ovulacije osecala sam jak bol u predelu jajnika, ostar poput probadanja, (sto je znacilo, kako dr kaze, da ciste pucaju) medjutim na sl pregledu staje cisti je ostalo nepromenjeno, znam da je potrebno najmanje 3. Meseca da bi se uklonile, ali i sekreta je bilo. Dr mi je rekla tada da su jako male sanse da ikada zatrudnim. Zanima me da li i vi delite njeno misljenje? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 13. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Da li je dijagnoza policističnih jajnika postavljena na gin ekološkom pregledu kako ste vi naveli, ili pak na ultrazvučnom pregledu, ako je na ultrazvučnom pregledu pošaljite nam dimenzije jajnika,. Pre pomenute terapije trebalo je uraditi i hormonalni status,