Postovani, u aprilu prosle godine imala sam missed ab. Prva trudnoca. Posle preporuke lekara da pauziram sa narednom trudnocom 6 meseci, ovih dana pocinjem da radim preporucene analize. Moje pitanje glasi~ukoliko u medjuvremenu dodje do trudnoce, da li je moguce da se trudnoca izvede do kraja ukoliko nalazi na hlamidiju i ureaplazmu budu pozitivni? Da li se i tada moze koristiti adekvatna terapija? Najlepse hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 13. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Ukoliko slučajno ostanete trudni može se trudnoća izneti do kraja, nažalost nikakvi antibiotici za lečenje hlamidije i mikoplazme se ne smeju koristiti u trudnoći, u trudnoći se smeju koristiti penicillini i cefalosporinski preparati i uzuzetno retko eritromicin, a to su lekovi koji ne pomažu u lečenju navedenih bakterija,.