Postovani doktore, radi se o sledecem. Ja sam udata zena, vec duze vreme pokusavam ostati u drugom stanju, tacnije tri ipo godine. Upocetku bilo je zdrastvenih problema policisticni jajnici, dizbalans hormona sa moje strane a sa muzeve strane varikocela. . . Uspeli smo sve pobediti izleciti, i sada je sve u najboljem redu. . . Kod mene su menstruacije najtacnije, ovulacije takodje, sluz sve kako treba biti, jedino kod muza su malo sporiji sperm. . . Ali dr nam kazu da to nije nikakav problem. . . I da jos dodam i nalaze sve koje sleduju smo radili i oni su ok. . Alki mene sledece brine. . . Gde god sam bila svi kazu da je sve super da se moram opustiti da ne razmisljam i da ce to samo doci. . . Ali meni vreme prolazi ja pokusavam tako ali nikako da nam uspe. . . Neznam na koji nacin vise da se opustim, kako da ne razmisljam na to. . . Ja stvarno se ne nerviram cak sam pocela da pijem i mg ali i dalje nista. . . Dakle da li i vi mislite da je do toga i mozete li mi dati savet kako da se opustim, ili dali moramo obaviti jos neki pregled, sta moze biti? Hvala unapred da dodam da sam inace astmaticar

    Odgovoreno: 14. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Moja vam je preporuka da se kod vas uradi stimulacija ovulacije te da se ultrazvučno prati rast i razvoj folikula, te da se ide na ciljani odnos, ako to ne uspe nakon 3 meseca inseminacija,.