Poštovani doktore javljam vam se zbog problema koji je prisutan kod mnogih žena, a meni predstavlja pravu noćnu moru (kao što ga nazivate na ovom sajtu) . Radi se o tome da već više od godinu dana imam vaginalnu i crevnu kandidijazu koje ne mogu da se rešim. Sprovela sam najrazličitije vste terapija, dijete, klasične i alternativne metode ali nema rezultata. Tegobe su izuzetno izražene, sem izrazitog svraba postoji i bolna osetljivost introitusa vagine. Polni odnosi su, naravno nemogući. Inače sam zdrava, ne bolujem od šećerne bolesti niti nekog imunološkog poremećaja. Redovno odlazim na ginekološke preglede i lečenje sam sprovodila prema savetu ginekologa. Da li je moguće da ovaj problem tako dugo traje? Molim vas za savet više. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 14. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Moja vam je preporuka da posetite gastroenteroologa,. Inače u terapiji crevne kandidijaze se daje nystatin dr 1 mesec a zatim diflukan tbl i ketokonazol tbl/mikoseb tbl /