Postovani, treba mi savet u vezi lecenja bakt. Ureaplazme. Naime dobila sam terapiju 10 dana dovicin 2*1, 6 hemomicin 2*1, i vaginalete. S'obzirom da mi dovicin nije prijao, imala sam bol u zeludcu i kiselinu, dr mi je rekla da sacekam da me prodje zeludac i da nastavim terapiju samo sa hemomicinom. (samo nisam rekla, da sam tokom upotrebe dovicina jedan dan na slavi popila 2, 3 visnjevace i paradajz corbu malo ljuta i da mi od tad krenuo problem sa zeludcem. . .) pa se sad pitam dal da pokusam opet sa dovicinom, mozda necu imati nezeljenih dejstva sad ili da poslusam dr koja mi je rekla samo hemomicin, al se plasim da to ne bude onda slab ucinak? Hvala vam, cekam odgovor, pozz

    Odgovoreno: 14. 01. 2010.
    • Poštovana,
      U principu se ureaplazma leći po antibiogramu,. Verovatno je osetljiva na dovicin ali pogledajte da li je osetljiva i na neki drugi antibiotik izuzev hemnomicina, na antibiogramu je označeno sa slovom s. Dovicin je hepatotoksičan te ste te navedene tegobe mogli imati i od njega mada je kod njegovog uzimanja strogo zabranjen alkohol,.