Molim vas za odgovor jer sam vam vec pisala, zovem se nada, zivim u svedskoj, 44god, nemam dece, dve operacije u beogradu (ginekoloske) cista na jajniku i 2 uterus bicornis bredpalmer metod. 5 meseci vec krvarim gotov neprestano imam dva mioma u maternici 4 i 5 cm koji miruju, pokusali su mi ugraditi hormonsku spiralu ali me je puno bolelo i dr. Odustao i uputio me na operaciju da vadim maternicu pa vas molim za savet, ja sam htela da probam koju vantelesnu u bg jer sam u drugom braku a ovde mi kazu da sam stara za radanje. Operacija da ili ne, hvala unapred.

    Odgovoreno: 14. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Mislim da bi ponovno trebali da pokušate staviti hormonalnu spiralu mirenu i to u totalnoj anesteziji da vas ne bi bolelo,. Niste nam naveli gde se nalaze ti miomatozni čvorovi u kom delu materice i da li svojim položajem i smeštajem menjaju kavum ili šupljinu materice, mislim da ste malo zakasniuli sa ivf tj vantelesnom oplodnjom, mada mislim da bi sa nalazima trebali posetiti neku kliniku za ivf, da li ovde ili u švedskoj i da vide kakve su mogučnosti za ivf,.