Poštovani, pre mesec dana otkrili su mi polip na grliću materice. Analizom brisa (kolposkopija) utvrdjeni su dobri rezultati, citološki nalaz: 2 grupa, vaginalni sekret: 3 grupa. Interesuje me, obzirom da sam trenutno u delikatnoj situaciji sa zdravstvenim osiguranjem, koliko dugo mogu da odložim odstranjivanje polipa bez opasnosti od nekih komplikacija, jer mi u zdravstvenoj ustanovi ne žele dati takve informacije dok ne overim knjižicu, i koliko bi takva intervencija koštala u privatnoj klinici? Unapred hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 14. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Svaki polip u principu treba da se odstrani jer iz dobročudnog oblika može preći u zločudni,. Možete sačekati mesec do dva, intervencija ne bi smela biti skuplja od 15ooo dinara sa patohistološkom dijagnostikom,.