Da li uzrok ranice na materici mogu biti virusi ili je materica osetljivija na viruse zbog postojanja ranice?

    Odgovoreno: 14. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Ranica ili crvena mrlja na grliću nastaje kao posledica dugotrajne infekcije rodnice, koja može biti bakteriska ili pak virusna, uradite vaginalni sekret, bris na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu, cervikalni bris i pcr na humani papiloma virus, papa bris, kolposkopski ptregled, i nakon toga treba pristupiti lečenju opisane promene,.