Postovani, prije 10 meseci sam imala izostanak menstruacije. Uradila sam test i bio je pozitivan. Nakon 10 dana pocela sam da krvarim uz znatno jace bolove nego u obicnom ciklusu. Sticajem okolnosti u toku dva dana posjetila sam 3 ljekara. Prvi je rekao da sam imala trudnocu koja je prestala, drugi je rekao da sam imala bio-hemijsku trudnocu, dok je treci iskljucio mogucnost da sam uopste bila trudna i smatrao je da sam to "umislila". Na dan kad sam uradila prve naleze bhcg je iznosio 430, a dan poslije 32. Krvarenje je trajalo 9 dana i bilo je dosta obimno. 2 novembra sam imala poslednju menstruaciju. Nakon kasnjenja menstruacije od par dana uradila sam test i bio je pozitivan. Krajem novembra su poceli i simptomi. Svo vrijeme sam imala blago pojacan sekret. U poslednja dva dana je bio gusci, a danas je u jednom trenutku imao blago braonkastu boju, kasnije se to nije ponavljalo. Posla sam odmah kod ljekara i uradila prvi pregled. Ljekar mi je potvrdio trudnocu, ali je rekao da je velicina embiona 7mm i da ona odgovara starosti od 6+4, a period od poslednjeg ciklusa je 8+2. Interesuje me: -da li je test za trudnocu pouzdan kao sto se tvrdi. -da li je u prvom slucaju postojala trudnoca? -sta je to bio-hemijska trudnoca? -na pitanje da li je bilo prekida trudnoce sta da odgovorim? -da li ovulacija moze da odstupi i ako moze, koliko najvise? - usled cega je sekret dobio takvu boju i da li je to normalna pojava u trudnoci? -postoji li mogucnost da se plod ne razvija normalno, uprkos cinjenici da je ginekoloskim pregledom utvrdjeno da je materica zatvorena i da ne krvari? - da li mogu ova dva dogadjaja da se povezu? Unaprijed zahvalna ivana

    Odgovoreno: 05. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Ne treba povezivati ove dve trudnoće, svaka je priča za sebe,. I pre deset meseci ste bili trudni ali je trudnoća bila izuzetno mala te je sa menstrualnim krvavvljenjem i ona otišla,. Svaki braonkast sekret je znak pretečeg pobačaja i treba da se leći,. Hormonalnom terapijom, ova trudnoća vam je po ultrazvučnom nalazu uredna, ovulacija se može pomerati i levo i desno od sredine menstrualnog ciklusa tako da sam u svojoj praksi video žene koje su ostale trudne tik iza mensesa ili pak neposredno pred menses,.