U 22 nedelji trudnoce sam. Bila sam na uz i i primećeno je da su se javile izvesne promene na posteljici, kao neke bele tačkice. Doktor kaže da mi je posteljica kao kod pušača a ja u životu nisam zapalila cigaretu. Prvi stepen starenja. Molim vas recite mi da li je ikako moguće usporiti to starenje posteljice, lekovima ili ishranom. Do sada sam radila sve potrebne analize, uključujući i amniosintezu i svi rezultati su dobri. Sta se dešava u slučajevima kada posteljica suviše brzo stari. Hvala vam unapred na odgovoru

    Odgovoreno: 05. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Moja vam je preporuka da se kontrole ultrazvukom obavljeju na 2 do 3 nedelje da bi se pratilo sazrevanje posteljice, istovremeno dopler metodom treba pratiti protok kroz art umbilikalis, aortu i art cerebri mediju kod ploda, kao i količinu plodne vode,.