Kada sam završila 1. Godinu srednje naglo sam smršala jer sam mislila da sam debela (ali to nikada nisam ni bila) . Tada je prestala moja menstruacija. Odlaskom kod ginekologa ustanovljeno mi je da sam prestala da dobijam zbog naglog mršavljenja. Doktorka kod koje sam išla nije htela odmah da krenemo sa terapijama (hormonskim tabletama) već da sačekamo koji mesec kako bih ja dobila na kilaži i videli da li ću nakon toga dobiti. Ja sam uspela da donekle vratim svoju nekadašnju kilažu, ali to mi nije pomoglo, ja i dalje nisam dobijala i onda sam počela da pijem yaz tablete. Kada sam počela da ih pijem ja sam dobijala menstruaciju, medjutim kada prestanem sa uzimanjem tableta ja ne dobijam. Sada sam već 3. Godina srednje a meni se menstruacija i dalje nije ustalila. Doktorka kod koje idem mi je rekla da ove tablete pijem 6 meseci, koji se završavaju sledećeg meseca. Ukoliko ne budem počela da dobijam posle prestanka terapije moraću da idem u insitut za adolescentnu ginekologiju. Možete li da mi kažete šta se u mom organizmu dešava te ja ne dobijam kada prestanem da pijem tablete?

    Odgovoreno: 05. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Verovatno je do poremečaja menstrualnog ciklusa došlo kao posledica naglog pada telesne mase,. Ne vidim iz vašeg pitanja da li je radjena ultrazvučna dijagnostuika male karlice te da li imate policističe jajnike koji mogu biti razlog navedenog poremečaja, uz ultrazvuk treba uraditi i hormonalni status, te vam je moja preporuka da se javite vašem ginekologu sa zahtevom da se urade navedene pretrage,.