Molim vas da mi odgovorite. Uvek sam imala redovne menstruacije koje traju 5 dana, prosli mesec mi se prvi put dogodilo da mi menstruacija traje 12 dana, a sad mi po prvi put kasni vec 12 dana, a nisam trudna. Molim vas da mi odgovorite sta bi mogao biti uzrok ovim promenama. Unapred hvala

    Odgovoreno: 05. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Menses nikada ne sme da traje duže od sedam dana, preporuka je da se u takvim situacijama odmah javite vašem ginekologu, navedeno stanje može biti posledica stresa, infekcije, polnog odnosa zadnjeg dana menstruqalnog ciklusa i sl.