Poštovani, u 30 nedelji trudnoće sam i pre dva dana na ultrazvuku je primećena neka anomalija na bubrezima bebe, odnosno doktorka je napisala sledeće: suspektno proširenje pielokaliksnog sistema oba bubrega. Pritom navodim da ja imam hidronephrosis bill. Na levom bubregu. Interesuje me da li postoji mogućnost da je to izazvalo gore navedene posledice kod bebe kao i da li je to opasno po bebu i moželi se lečiti još u toku trudnoće? Unapred hvala!!!!

    Odgovoreno: 05. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Treba da tačnoi navedete koliko su pieloni ili bubrežne nakapnice kod ploda proširene u milimetrima, tolerantno je 8 do 10 mm, ukoliko su promeri veći obratite se na kliniku u beogradu, postoji i mogučnost punkcije pielkona u fetalnom periodu,. Sa vama nema veze,. Moja vam j e preporuka da ponovite ultrazvučni pregled kod iskusnog pretraživača,.