Postovani, zbog zabrinutosti radi nalaza i jakih bolova u jajnicima molim vas za objasnjenje nalaza ovo su moji nalazi sa uz 24. 12. ---uretus u avf promjera 53*40mm, homogene eho strukture, endom. Trolinijski 5mm. L: o: uz uretus promjera 54*23mm sa prezistentnim folikulom promjera 20*20mm. D: o: 36*19mm sa rubno poredanim folikulama peomjera do 5mm (pco) . Douglas slobodan. ----doktorica mi je rekla da mi jajnici nisu uredu i da uzmem dufaston tablete od 12 - 25 dana ciklusa. Jutros sam se probudila uz jake bolove na lijevom jajniku pa sam opet otisla kod doktorice i uz nalaz je poslan kao dokument doktorica me je uputila na hitno vadjenje nalaza bhcg, cea, ca123 moram jos napomenuti da mi je zadnja menstruacija bila 16. 11. Molim vas da mi objasnite o cemu se ovdje radi i da li je ovo ista ozbiljno i jos jednom vas molim da mi sto prije odgovorite. Puno vam hvala

    Odgovoreno: 05. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Vi imate i izostanak menstrualnog ciklusa, te postoji moguičnost da ste trudni te se zato uzima nalaz beta hcga iz krvi, ca 125 antigen nam govori o tome da li je neka promena na jajnicima, dobročudna ili granična,. Javite nam nalaze da bi vam mogli odgovoriti u potpunosti, da li vam je menses i ranije izostajao,.