Postovni, imam 29 godina i vec tri godine ne mogu da ostanem u drugom stanju. Uradila sam hsg i jajovodi su prohodni ali je problem u hormonima tj, progesteron je nizak u lutenizirajucoj fazi 21 dan ciklusa vise puta sam ga proveravala iznosio je 10. 38 nekada 28. 85 a bilo je situacija kada je bivao 0. 233 ili 1. 19. Moja doktorica mi je dala da pijem mikroginon, zatim klomid i utrogestan. Moji folikuli sa tom terapijom narastaju do 19 mm, bez nje samo do 15mm. Dobila sam inekciju pregnil ali do trudnoce nije doslo. Interesujeme da li koriscenjem mikroginona uopste moze da dodje do trudnoce jer to je kontraceptiv i da li dok se koristi mikroginon daje uopste tacne vrednosti ovih hormona kada se proveravaju? Moja doktorka tvrdi da moze a ja sam u dilemi ako su folikuli u redu i ako postoji ovulacija zbog cega nema trudnoce? Pokretljivost spermatozoida kod mog supruga je 50% od ukupno 80 000 000 spermatozoida da li je i u tome problem. Pomozite mi unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 05. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Potrebno je da i suprug ode do urologa, a vi i dalje nastavite sa stimulacijom ovulacije klomifenom 3 do 5 meseci, ako tada ne ostanete trudni trebaće pokušati sa vantelesnom,.