Pitanje za ginekologa-imam 26 god i na ultrazvucni pregled pre 3 nedelje pronadjeno je neka grudica kao skupljena krv ili mozda polip. Doktorka mi je rekla da uradim mikrobioloske testove na bris i krv. Bris rezultate su ok, kao i rezultate za chlamidia i toxoplazma preku krvi, medjutim nalaz krvi kaze da citomegalovirus igm je negativan, ali citomagalovirus igg je pozitivan. Sta znaci to? Molim vas za odgovor, posto sam nestrpliva dok odem na kontrolni eho, a to je posle zavrsetak momentalne menstruacije. Inace pila sam tablete koji sadrze progesteron od 16 dan ovog ciklusa, da bi nastala "hemiska kiretaza" ako je to moguce kako kaze doktorka, inace trebalo bi da odem na operaciju. Hvala puno!

    Odgovoreno: 05. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Igg naam govori da se radi o staroj infekciji sa citomegalo virusom koji ste preboleli,. Posle menstruacioje ponovite ultrazvučni pregled ada vbi se videlo da li se radi o polipu ili ne, ako se radi o polipu tada se radi abrazija, metoda slična kiretaži i polip se pošalje na patohistološku dijagnostiku,.