Postovani, možete li mi reći kojeg dana ciklusa je potrebno uraditi testove određenih hormona koji se vezuju za žensku neplodnost. Želela bih da proverim svoj hormonski status jer sumnjam na nepostojanje ovulacije a moj ginekolog deluje prilično nezainteresovano. Hvala

    Odgovoreno: 05. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Da li imate ovulaciju ili ne najbolje je videti ultrazvučno, kada 11 dan od prvog dana menstrualnog ciklusa odete na ultrazvuk i vidi se da li imate dominantni ili vodeći folikul koji će u tom ciklusu dati ovulaciju, i kroz još jedno merenje se može reći kada da imate ciljani odnos kojim bi ostali trudni,.