Imam 25 godina. Vec 2 godine bez prestanka uzimam yasmin kontraceptivne pilule. Cula sam da je pozeljno praviti pauze prilikom koriscenja pilula. Da li je to tacno? Posle koliko vremena treba napraviti pauzu i koliko ona treba da traje? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 05. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Možete nastaviti i dalje piti tablete, ali jednom godišnje treba da uradite ultrazvučni pregled male karlice i dojki, te da ispitate jetrene funkcije/hepatogram/ i koagulogram,.