Pet meseci nakon porođaja ponovo sam ostala u drugom stanju. Ali, to sam saznala tek kada su znaci trudnoće postali očigledni, tj. U trinaestoj nedelji trudnoće, jer nakon prvog porođaja nisam ni dobila menstruaciju za tih pet meseci. Otprilike u desetoj nedelji (kad još uvek nisam znala da sam trudna) dobila sam krvarenje za koje sam mislila da je menstruacija, ali kada krvarenje (prva dva dana obilno, a kasnije takoreći tačkasto i veoma tamne boje) nije prestalo, otišla sam kod ginekologa koji je i potvrdio trudnoću. Međutim, na uz je ustanovljen hematom od 4 cm, koji je i uzrok krvarenju i koji počinje da odvaja posteljicu od materice. Inače beba je u redu. Doktorka je rekla da sam slučaj za bolnicu, ali pošto imam malo dete, dobila sam inekcije progesterona na 3 dana i tablete utrogeston, uz strogo mirovanje. Međutim, i pored terapije krvarenje jako tamne boje se nastavlja, verovatno zato što nisam u situaciji da ležim zbog obaveza prema bebi, i bez odgovarajuće pomoći (imam jedino pomoć supruga, ali on radi skoro ceo dan, svekrva ne želi da pomaže) . Svesna sam da je pitanje spontanog pobačaja pitanje dana, a znam da je za prekid trudnoće kasno. Ja želim ovo dete i ne mogu da shvatim da nisam toliko dugo shvatila da sam u drugom stanju, pa da nisam toliko nosila teških kesa iz prodavnice i dete, koje mi je u igri skakalo po stomaku i sl. Nisam glupa i neobrazovana, imam dete, znam kako izgleda trudnoća, nije mi jasno kako mi se ovo desilo. Ima li šanse da se uz ove okolnosti održi trudnoća? Da li je bolje uraditi prekid trudnoće, jer ne želim da mi se desi da dođem do petog - šestog meseca, pa da dobijem spontani? Znam da je zakonski moguće prekinuti trudnoću do desete nedelje, ali svi znamo da postoje vrhunski privatni ginekolozi koji to rade i kasnije.

    Odgovoreno: 05. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Zašto bi prekidali trudnoću,. Nasstavite terapiju koju vam je preporučila vaša doktorica,. U toku laktacije i ako nemate menses uvek možete ostati trrudni.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #49058

    • 10 dana nakon neuspele VTO imam tačkasto krvarenje. Šta to može da bude?