Postovani, vec dugo cekam odgovor na prvo pitanje koje sam postavila pre dvadesetak dana, ali posto vidim da odgovor ne stize, postavicu pitanje ponovo u nadi da cete mi ubrzo odgovoriti. Imam 21. Godinu i u januaru prosle godine mi se pojavio uzasan svrab unutar vagine. . Prvi put kad sam otisla kod ginekologa rekla mi je da probam neo penotran vaginalete, sledeci put mi je rekla da mazem synoderm i dactanol, ali nije pomoglo. Uzet mi je vaginalni sekret i imam trecu grupu a papa drugu. Gljivica nemam. Koristila sam i canesten, ali nista. Zatim sam dobila kremu beloderm uvece, a ujutru jekoderm. Beloderm mi je jedini pomogao ali samo dok sam ga koristila, a po prestanku mazanja sve se ponovo vratilo. Takodje mi je radjen i ultrazvuk gde mi je nadjena cista na levom jajniku manja od 5 cm koja je izlecena kad sam pocela da koristim yaz tablete, inace kaze dr da je sve u redu. Radjen mi je i bris na bakterije u kome nista nije nadjeno. Zatim sam promenila ginekologa i radjen mi je bris na hlamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu i cervikalni bris - sve negativno, nema bakterija nema gljivica, a ja i dalje imam napade svraba koji traju vec godinu dana, koji su uzasno neprijatni i zbog kojih ne mogu da imam normalan zivot. . . Posle ovih nalaza poslednja terapija je bila mac miror 12 vaginaleta i lactogyn tablete 2x dnevno. Naravno, nista nije pomoglo. Imam osecaj kako se niko ne trudi dovoljno da mi pomogne jer je osecaj uzasan i ne mogu vise da trpim taj svrab. Nisam spomenula da imam decka vec dosta godina i jedno drugom smo prvi, i nismo imali odnose sa drugim osobama. Moj decko nema nikakve simptome niti mu se bilo sta pojavljivalo dok smo imali odnose, a sada ih jako dugo ni nismo imali. Molim vas najiskrenije da pokusate bilo kako da mi pomognete jer ovako nesto ne bih pozelela nikome jer je osecaj uzasan koji me ometa u svakodnevnom zivotu. Izvinjavam se na ovako iscrpnom tekstu ali nisam mogla da smanjim. . . Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 26. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Ispitali ste sve bakteriolo[ke infekcije,. Uymite igm i igg na herpes genitali i pcr na papiloma viruse,. Prekontroli[ite i [e; er u krvi,. I promenite dnevne ulo[ke na koje ste mo\da alergi; ni.