Postovani dr, pre dve nedelje sam bila na redovnom gin. Pregledu i papa nalaz je iiia. Moja dr me je uputila da uradim test na hlamidiju, mikoplazme i ureaplazmu. Ureaplazma je pozitivna, ostale negativne. Da li je moguce da je to uzrok iiia grupe, kako se prenosi i koji je postupak lecenja?

    Odgovoreno: 24. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Papa treća a grupa je najćešćeuzrokovana infekcijom, dakle koju vi imate,. Uraplazma je polno prenosiva bolest i zahteva lečenje oba partnera po antibiogramu koji ste dobili,. Po završetku lečenja i posle 2 nedelje negativnog nalaza ponovite papa bris i kolposkopski pregled,.