Postovani, imam jedno pitanje za vas, pa ukoliko ste u mogucnosti zamolila bih vas da mi odgovorite vase misljenje. Radila sam nalaz krvi i urina. Krv je uredu, mada mi u urinu pise: sediment: na s. Up 1-2 svjeza e, 16-18 l, dosta pl. Epitela i bakterija. 3 dana sam radila urinokulturu i na sva tri nalaza pise: kukltura urina ostala sterilna, sto smatram da je dobro. Radila sam papa test i nalaz je sljedeci: mjesto sa kojeg je uzet bris: c x e x stepen cistoce vag.: 1 x primjerenost uzorka: x zadovoljava za evaluaciju opca podjela: x benigne promjene opisna dijagnoza: vrste stanica: x skvamozne stanice x clindricne stanice x endocervikalne x leukociti x nesto x eritrociti x histiociti mikrobiologija: x mijesana flora benigne promjene: x upala x parakeratoza x hiperkeratoza hormonska procjena: x dobra estrogenska zasticenost napomena citologa: x kontrola za 4-6 mjececi poslije nalaza papa testa i urina, ginekolog mi je preporucio vaginalete albothyl, koje bi od danas pocela koristiti. (ima 6 vaginaleta) . Rekao mi je da ih koristim po 1 ali samo 2 dana u sedmici, npr. Utorak i petak. Posto mi ginekolog, sa kojim nisam zadovoljna nije imao vremena da objasni zasta sluze i razlog davanja ovih vaginaleta, zamolila bih vas da mi kazete zasta sluze ove vaginalete i da li ih po ovim nalazima, a i po vasem misljenu smijem koristiti ili neke druge ili cak neke tablete i da li u vrijeme dok ih koristim mogu imati odnose. Trenutna hormonska terapija mi je cyclo progynova, 1x1, od 5 dana ciklusa. Juce (5 dan ciklusa) sam pocela piti 3 kutiju, a menstruaciju sam imala 17. 12. 2009, koliko sam upucena cyclo se pije 3 ciklusa, tj 3 mjeseca i onda prestajem. Jos jednom hvala vam najljepsa.

    Odgovoreno: 24. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Treba prekontrolisati nalaz urina jer u urinu sme biti /u sedimentiu/ tri do pet leukocita a preko 10 govori u prilog infekciji,. Obratoite se urologu,. Po nalazu koji ste poslali, taj nalaz je uredan i po meni ne zahteva nikakvu terapiju ako nemate smetnje,. Da li ste radili ultrazvučni pregled, zašto vam je data cycloprogynova, ukoliko niste radili ultrazvuk,.