Trudnica sam u 27. Nedelji. U 24-toj nedelji mi je expertnim uz otkriveno da je kod bebe levi bebreg velicine 26x16 mm, pialan 11x7 mm. Dg. Pujo desni je bo. Mozete li mi pojasniti sta znaci takav nalaz?

    Odgovoreno: 24. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Pielon je bubrežna nakapnica koja vodi urin kroz ureter ili mokračovod do mokračnog mehura a zatim kroz izvodnu cev ili uretru u plodnu vodu,. Pielon ne sme da bude vpromera večeg od 10 mm,. Postoji mogučnost dakle da postoji neka prepreka u sistemu odvodnih kanala koji mogu dovesti do proširenja pielona, moja vam je preporuka da za 7 dana ponovite ultrazvučni pregled, re eventualno uradite i 3d ili 4 d ultrazvuk, i tada nam pošaljite nalaz,.