Postovani doktore, imam 23 godine i veoma stabilnu vezu. . . Menstruacije su redovne na svakih 20-33 dana. 10. 10. Sam popila postinor 2 tablete. Nakon toga smo momak i ja odlucili da "ne pazimo" vise nego da radimo na tome da ostanem u drugom stanju. Brine me to sto i dalje dobijam menstruacije ali ovog puta redovno na svakih 22-25 dana. Papa test sam radila pre godinu dana i svi nalazi su u redu. Zadnju menstruaciju sam imala 13. 12. Zanima me sta moze biti uzrok tome da neostajem u drugom stanju, da li su u pitanju tablete (????) ili neplodni dani, imamo redovne odnose sobzirom da zivimo zajedno izvesno vreme. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 24. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Menstrulni ciklus ne sme da bude kraći od 25 dana, u tim situacijama postoji takozvani funkcionalni sterilitet,. Javite se vašem ginekologu da vam produži mensesa na 28 do 30 dana,.