Postovani, pre nedelju dana sam radila histeroskopiju nakon dve nespesne vto po uputu doktora koji je zahtevao duboke uzorke brisa endometrijuma i pokazalo se da je mikrobioloskim putem otkrivena bakterija ureaplazma koja nije uocena prilikom uzimanja briseva kod mene i mog muza. Pre obe vto smo radili briseve i sve je bilo ok a to je bilo pre mesec i po dana. Gde se ona zapravo nalazi ako doktor nije ordinirao terapiju za mog muza i kako cu znati da li je izlecena ako se nalazi u endometrijumu. Par dana posle vto beta mi je bila 9, 1 i zanima me da li je mozda ova bakterija ugrozila sam postupak, puno vam hvala.

    Odgovoreno: 24. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Verovatno je ureaplazma ugrozila postupak vto, obično se uzima bris iz cervikalnog kanala,. Kod žene ulu ureteralne cevi kod muškarca, lečenje je po antibiogramu, savremenija metoda nakon lečenja je pcr na ureaplazmu koja će pokazatoi da li ste izlećeni ili ner,. Moja vam je preporuka da pri lečenju uzmete 2 grupe antibiotika po deset dana,.