Menstruacija mi je kasnila 15 dana. Kada sam otisla kod ginekologa, konstatovao mi je hormonski disbalans i prisustvo kondiloma, koje ce pokusati da otkloni kada dobijem i kada me prodje menstruacija. Ono sto mene zanima je: 1. Da li su i u kakvoj vezi kondilomi sa hormonskim disbalanskom, tj. Uslovljavaju li kondilomi hormonski disbalans? Drugo pitanje tice se kondiloma: 2. Da li je moguce potpuno ih ukloniti, tj. Da li se vracaju, posto znam da je to virusna infekcija, da li je moguce osloboditi se virusa iz organizma? A trece pitanje je vezano za reproduktivni sistem: 3. U kojoj meri kondilomi uticu na mogucnost zaceca i trudnoce? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 21. 12. 2009.
    • Poštovana,
      1. Kondilomi nemaju vezu sa hormonalnim disbalansom. 2. Mogu se ukloniti različitim postupcima, ali kada vam padnu odbrambene snage organizma mogu se ponovno javiti,. Niste naveli da li se radi o pljosnatim, zaravnjenim kondilomima ili pak o šiljatim kondilomima,. . 3 postoji mogučnost da u trudnoći proradi virus te da dodje do intrauterine smrti ploda,.