Postovani, nekoliko puta sam vam pisala i nisam dobila odgovor, radila sam ultra zvuk dojke u aprilu i bilo je sve u redu, pre nekoliko dana ponovo sam uradila ultra zvuk i otkrili su mi da u desnoj dojci imam cistu 14. 4mm a u levoc 5. 5mm. Mene zanima da li potrebno da se uradi mamografija imam 36 godina i nisam radjala a planiram trudnocu. Hvala

    Odgovoreno: 21. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Možete uraditi mamografiju pre trudnoće, a cista od 14, 4 mm treba da se punktira, naime sve ciste veće od 10 mm se punktiraju,. Možete uraditi i ca 15-3 antigen, da bi se videlo da li je promena dobročudna,.