Ja sam trudna 18 nedelj i na poslednjem ultrazvuku mi je dijagnostikovan enflorocentni sadrzaj u plodovoj vodi, meni objasnjen kao snezic. Interesujeme sta bi mogao da bude uzrok i koliko predstavlja opasnost po bebu? Kakve bih korake trebala da preduzmem u daljoj dijagnostici?

    Odgovoreno: 21. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Mislim da treba da uradite 3 ili 4 d ultrazvučni pregled da bi se razjasnilo o čemu se radi,. Inaće taj nalaz se nadje od 37 nedelje trudnoće kada čestice vernix caseose ili maza kojim je prekrivena koža ploda se počinje nalaziti u plodnoj vodi,. I gpvori nam o zrelosti ploda,