Poštovani, u travnju i prosincu ove godine sam radila papa test. U oba navrata je nalaz bio identičan: upala (endocerviks) , leukociti, bacillus vaginalis, bez abnormalnosti. Ginekologinja mi je na temelju gore navedenih nalaza preporučila učiniti cervikalne briseve (aerobi - anaerobi, mikroplazma - ureaplazma, chlamydia - pcr, tipizacija na hpv) . U listopadu 2008. Godine sam već jednom radila slijedeće briseve: - pcr test na hpv genotipove iz skupine visokog rizika (16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59 i 68) -pcr test na chlamydia trachomatis oba 2 brisa su bila negativna. Molim za vaše mišljenje u svezi gore navedenog, s obzirom da već više od godinu dana mi nitko ne zna reći pravu dijagnozu i kako je liječiti, već me se ponovo šalje na uzimanje briseva koji su za mene uistinu skupi. Jako biste mi pomogli s savjetom. Unaprijed zahvaljujem

    Odgovoreno: 21. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Niste naveli kakve tegobe imate,. Vaš ginekolog vas je dobro uputio,. Niste naveli kakvi su brisevi na mikoplazmu i ureaplazmu,. Koja je grupa papa bris/niste naveli, /pošačljite nam ponovno pitanje sa ovim nalazima,.