Postavani, prije sest meseci prestala sam da uzimam antibebi pilule, jeanine, i od tada nastaju problemi sa menstruacionim ciklusima. Ciklus se skratio i dobijam svakih 17-18 dana, a poslednji put put cak i na 14 dana. Inace pilule sam pila 7 meseci i nakon prestanka uzimanja uradila sam ginekoloski pregled i sve je bilo u najboljem redu. Interesuje me da li neredovni ciklusi su povezani sa uzimanjem antibebi pilula i ako jesu koliko vremena je potrebno da se ciklus normalizuje. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 21. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Ciklus se trebao normnalizirati, te vam preporučujem da se javite vašem ginekologu da bi se uradio hormonalni status i kvalitetan ultrazvučni pregled da bi se videlo zašto se to javlja, ciklusi ne smeju biti kraći od 25 dana