Postovani, trenutno sam u 25 nedelji trudnoce. U 22 nedelji mi je stavljen serklaz jer je nalaz bio sledeci: pod spekuluma na 12h na grlicu ektopija. Grlic skracen, prolazan za prst do umu koje je ulozivo za jagodicu prsta. Materica se pri pregledu ne kontrahuje. Inace, ovo mi je ii trudnoca. . . 2007 god. Sam se prvi put porodila, sve proteklo ok do kraja. Izmedju ove dve trudnoce, tacnije u maju 2009. Uradjen je loop tj. Intervencija omcicom zbog hronicnog cervicitisa i iii a grupe na papa testu. Sada je papa ok. Pitanje: koliko je serklaz garancija da cu trudnocu moci izneti do kraja? Vise ne radim, na bolovanju sam, pokusavam da sto vise mirujem, ali ne mogu reci da je strogo mirovanje u pitanju s obzirom na malo dete. . . Jos jedna stvar me brine. . . Da li je veliki problem sto mi je posteljica u 22 nedelji trudnoce bila ii stepen zrelosti (u prvoj trudnoci je tada bio i stepen) ? Unapred hvala. Inace se dobro osecam, otkad mirujem ne osecam tezinu u preponama i donjem delu stomaka. . .

    Odgovoreno: 21. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Uz serklažu se obično daju tokolitici dakle lekovi koji sprečavaju kontrakcije materice kao npr partisisten, pre par tbl ili gynipral tbl,. To ste verovatno dobili jer sama serklaža neće sprečiti prevremeni porod,. Ukoliko ste pušač navedene promene na posteljici mogu da sae pojave i u ranoj trudnoći, tada ostavite pušenje, redovne ultrazvučne kontrole rasta i razvoja ploda i pračenje protoka krvi kroz pupčanik i art, cerebri mediju,.