Postovani, vec drugi mesec pijem klomifen 2x1 i sada mi je 15. Dan ciklusa pracen folikulometrijum. Nalaz je odlican na desnom jajniki nakon uvecanja folikul je dostigao 24mm i prso tako da postoji tecnost u daglasovom prostoru. Sada cekam zakasnjenje menstruacije i nadam se da ce doci do trudnoce. Prolaktin i spermogram i nalaz klamidije su u redu. Kada treba da uradim mico i urea plazmu? Da li je neophodno raditi prohodnost jajnika s obzirom na to da sam vec ostajala trudna prosle godine ali sam imala spontani. ? Molim za vase misljenje unapred hvala

    Odgovoreno: 21. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Obično se pokuša tzri puta sa stimulacijom ovulacije kolomifenom, a ukoliko ne uspe da ostanete trudni možete uraditi hsg metodu kojom se ispituje prohodnost jajovoda, ,.