Postvani, moje pitanje je vezano za zatrudnjivanje. Vec imam jedno dijete rodjeno 2007 /carski rez, uska karlica i velika dioptija – 7/. Od juna 2008 pokusavam da zatrudnim ali ne ide. Moje menstruacije su neredovne - oduvjek / poslednjih 6 mjeseci ove godine 6 jun, 14 jul, 14 avgust, 24 septembar, oktobar nista, novembar 13 i decembar 17 tj danas/. Menstruacija traje od 7 do 10 dana. Nisu bolne. Po preporuci ginekologa uradila sam kks / secer, trigliceride, holesterol, urea/ i urin. Sve je ok. 3 dan ciklusa hormoni androstenedione 3. 61 nmol/l, dhea-so4 2. 41 umol/l, estradiol 135 pmol/l, cortisol 396 nmol/l, fsh 9. 09 iu/l, lh 7. 19 iu/l, prolaktin 126 miu/l, shbg 32. 6 nmol/l, tsh 1. 12 mlu/l total testosteron <0. 69 nmol/l, progesteron 3. 75 nmol/l. 21 dan ciklusa progesteron 26. 9 nmol/l i 24 dan ciklusa progesteron ciklusa 44. 1 nmol/l. Eho dojki i eho nadbubreg ok. Napominjem da imam policisticne jajnike desno ovarijum vel 26x27 mm policistican, lijevi ovarijum vel 22x26 mm policistican. I nekoliko kilograma viska tjelesne mase /ukoliko ima nekog znacaja/. Sta moze biti problem. Hvala unaprijed i izvinjenje na opsirnosti

    Odgovoreno: 21. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Verovatno nemate ovulaciju, a samim tim nemate ni mogučnost da ostanete trudni, pokušajte u konsultaciji sa vašim ginekologiom da uradite stimulaciju ovulacije klomifenom i da vam se potom radi folikulometrija tj pračenje rasta i razvoja jajne čelije, i rtada postoji mogučnost da idete na ciljani odnos kojim bi ostali trudni