Postovani, vec 2 meseca imam problem sa pojacanim sekretom. Sekret je povremeno braonkasto-crvene boje, i par puta su mi se pojavili i tragovi krvi. Pojavljuje se na 10-ak dana i traje do nedelju dana. U periodima izmedju desavalo se da je sekret bele boje ili da ga uopste i nema. Radila sam cb i vb, i nalaz je sledeci: cb-lactobacillus spp. U malom broju vb-polimorfonukleari u velikom broju. Problem je sto sam ja student i nemam zdravstveno osiguranje, pa vas molim da me uputite sta dalje treba da radim, odnosno koju terapiju da primenim ili koje analize jos da uradim. Hvala!

    Odgovoreno: 22. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Brasonkast ili crveni sekret nije vaginalna infekcija već krvaqvljenje, treba pronaći razlog toj sekreciji odnosno krvavljenju te vam preporučujem da se javite na ginekološki i ultrazvučni pregled,.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #48441

    • Radila sam spaljivanje ranice pre dva meseca i sada imam braonkast sekret koji je nedavno poceo da se javlja! Mozete li mi reci da li je to normalno i da li bih trebala da odem na neku kontrolu???