Postovani. . . . Imam 18godina i udata sam, koliko ja znam nisam trudna zato sto sam zadnji put dobila menstruaciju 12. 11. 09, ali takodje znam da postoji puno slucajeva trudnoce cak i sa menstruacijom, pa sam stoga uradila test koji je bio negativan, ali imam jedan problem: sledecu menstruaciju dobila sam juce tj. 14. 12. 09 i zabrinjava me to sto nije kao i svaki drugi ciklus, imam jako obilno krvarenje zgusnute krvi i nesto tamnije boje nego inace. . . Molim vas odgovorite mi sto pre sta da radim. . . . . Unapred zahvalna. . . .

    Odgovoreno: 22. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Menstruacije se redovno javljaju u intervalu od 25 do 40 dana, sve što je kraće od 25 dana i duže od 40 dana zahteva kontrolu ginekologa, krvavljernje traje 3, 5 do 7 dana i svbaki dan iza toga zahteva ponovno kontrolu ginekologa,. Ne smete potrošiti višer od jednog paketa uložaka dnevno, ako je to slučaj ponovno se javite ginekologu,. U mensesu ne miožete ostati trudni ali nije preporučeno imati odnose4 u toku menstrualnog krvarenja,.