Zamolila bih lekara da mi pojasni moj problem. Papa nalaz je pokazao da sam treca grupa. Testovi na hlamidiju, micoplazmu i ureaplazmu, bakterioloski bris vagine i uz su uredni. Sad jos cekam rezultate na hpv. Pri tom sekret mi nije sluzav nego vise vodenast i pojacan. Odnos mi je bolan jer budem suva. Moje pitanje glasi: da li se radi mozda smo o upali materice, a ne o nekoj ozbiljnojom promeni? I da li je sekret kao takav, posledica tog upalnog stanja? Sta dalje da radim i kako da se lecim? S postovanjem, tanja.

    Odgovoreno: 22. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Papa treća grupa može biti a ili b,. Sačekajte nalaz pcr na papiloma viruse /hpv/ i tada uradite i kolposkopski pregled pod obavezno, da bi se videlo šta će se poduzeti u vezi lečenja te treće grupe,.