Postovani doktori. Vec duze vreme imam problem sa pojacanim sekretom. Prvo sam imala kandidu, pa sam to izlecila i sekret mi je bio iigrupa p. M (sta je p. M. ?) , ali i dalje je bio pojacan. U centru za mikrobiologiju sam uradila bakterioloski cervikalni i vaginalni bris i mikolosku kulturu cervikalni i vaginalni bris, to je sve bilo u redu. Papa mi je iigrupa, inflamacija (ako mozete da mi kazete sta to znaci) . I poslednja dva meseca secret mi je braonkasto obojen. Kao da je pomesan sa krvlju. Uradila sam kolposkopiju, grlic je u redu. Sta to moze da bude? Imala sam i neke polne bradavice, ali doktorka u narodnom frontu mi je rekla da to ne moram da spaljujem ili skidam kao kondilome jer je samo na povrsini koze - "promene". Kaze da sam bila u dodiru sa hpv virusom. One se jesu povukle kada sam pocela da pijem vitamine i imuno poboljsivace. Kolika je verovatnoca da se to ponovo pojavi, ili kondilomi? Molim za odgovore. Unapred hvala!!

    Odgovoreno: 22. 12. 2009.
    • Poštovana,
      P. M posle mensesa,. ,. Inflamacija znači upala,. Niste uradili briseve na hlamidiju, m mikoplazmu i ureaplazmu kao ni pcr na papiloma viruse koji bi pokazali da li imate papilom virus ili ne a koji izaziva pojavu šiljastih polno prenosivih bradavicasmedjkasti iscedak pre mensesa je obično razlog rane insuficijencije tj propadanja žutog tela,.