Postovani, menstruacija mi kasni nesto duze od 2 meseca, a do sada sam uglavnom imala redovno. Nalaz ultrazvuka je normalan i nemam cistu. Ginekolog mi je prepisao terapiju 2x1 tbl orgametril 10 dana. Sa terapijom sam pocela pre 3 dana, ali od tada konstantno imam glavobolje. Inace, migrenu sam imala i ranije, pa me zanima moze li ovaj lek izazvati stanje slicno migreni? Takodje me zanima nakon koliko dana od prestanka terapije bi trebalo da nastupi menstruacija i da li ovaj lek moze ostaviti neke posledice u smislu da cu morati svakog meseca da ga pijem da bih izazvala menstruaciju? Hvala

    Odgovoreno: 22. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Pet do sedam dana po prestanku uzimanja leka dobićete krvavljenje,. Može izazvati glavobolju,. Nećete ga morati uzimati trajnije jer postoje bolji lekovi za regulaciju menstrualnog ciklusa ukoliko se ovo stanje ponovi.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #48366

    • Pozdrav prvu menstruaciju sam dobila pre 6godina i imala sam redovno do pre dva ipo meseca. Zanima me sta moze da bude uzrok tome a cesto me boli stomak u predelu jajnika?

    • Dobro vece hteo sam da vas pitam devojci mi kasni mesec dana menstacija uradili smo test za trudnocu nije trudna ne znam sta je onda u pitanju ako mozete vi da mi kazete sta moze da bude? Veliki pozdrav

    • Milena Devic 17. 07. 2011.

      Jos bih da napomenem da nikad nisam imala bolne menstruacije, nikad nisam bila tablete prije posle odnosa, za vreme menstruacije.

    • Milena Devic 17. 07. 2011.

      Zdravo, imam 25god. I mislim da imam problem, zadnja menstruacija mi je bila 25. 2 i posle toga sam dobila krajem aprial ali nije mi ni tad islo puno, par sedmica posle te menstruacije mi je isla krv iz nosa 3 jutra za redom, dok mi je prsle sedmice na gacicama ostajao trag tamije mrlje isto neka 3 dana ali menstruacije nema. Naravno test sam radila sredinom aprila i bio je negativan. Idem u utorak kod ginekologa ali voljela bi i vas komentar. Pozdrav