Postovani, ima 39 godina i jos nemam dece. Na poslednjem ginekoloskom pregledu otkrili su mi na desnom i levom jajniku endometricne ciste precnika 25 mm i 19 mm. Ostali nalazi su ok. Da li je potrebno urediti laparaskopiju, a sobzirom da mi je ciklus uredan i do sada nisam imala nikakve probleme, kako ce se sve to odraziti na trudnocu. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 22. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Cista nije velika i može katkada i spontano da nestane, te ponovite ultrazvučni nalaz 2 do 3 dana iza mensesa,. Laparaskopija za sada ne, možete ostvariti trudnoći verovatno samo stimulacijom ovulacije u periodu od 3 do 6 meseci, a ako ni tada ne ostanete trudni treba pristupiti programu vantelesne oplodnje,.