Pre godinu i osam meseci mi je radjena konizacija zbog ranice na grlicu i nalaza sa patohistologije cin ii. Grlic mi je skoro skroz skinut. Vec godinu dana pokusavam da ostanem u drugom stanju ali bezuspesno. Pet meseci u nazad su mi se pojavila vam mensrualna krvarenja i kolposkopijom mi je utvrdjena erozija epitela na spoju scj kao i dva polipa u cervikalnom kanalu velocine oko 1. 5 mm. Predlozena mi je polipektomija i spaljivanje erozije termokaunterom ukoliko sam dobro razumela. Smatrate li vi da su polipim razlog zbog kojeg ne dolazi do zaceca. Moj muz je radi spermogram i spermokulturu rezultati su sl. . . . . . . Likvefakcija - donet sa zavrsenom konzistencija - normalna zapremina 1. 0 ml ph 7. 4 fruktoza 0. 5/sl. Poz / arb. J. Aglutinacija - neg arb. J. Broj spermatozoida 102 10*9/l pokretni 62% slabo pokretni 6% nepokretni spermatozoidi 32% normalne forme 66% patoloske forme 34% leukociti 3 - 5 eritrociti -------- /ne pise nista/ epitelne celije -------- analiza spermokulture staphylococcus epidermidis nije signifikantno 10cfu/ml unapred hvala na odgovoru, puno bi mi znacio vas savet jer mislim da bih sto pre trebala da ostanem u drugom stanju i resim problem koji imam. Mislim da lekari kod kojih se lecim ne uzimaju za ozbiljno to sto ja zelim da ostanem trudna opravdavajuci situaciju mojim godinama, mlada sam i ima vremena. . . . . . . . . . . . . . . . Unapred zahvalna marija jankovic

    Odgovoreno: 22. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Treba da poslušate savet ginekologa i da skinete polipe i uradite intervenciju koja vam j e predložena, nalaz spermograma vašeg supruga je uredu ali ima jednu jaku infekciju/34posto leukocita ili tri do četiri, da li ste dobro prepisali/leukocita ne sme da bude više od jedan te vam preporučiujem, ako ste tačno prepisasli da se javi urologu, kako bi sanirao infekciju, da li ste radili pcr na papiloma viruse,.