Postovani, interesuje me nalaz: metodom dif-e utvrdjeno je prisustvo antigena chlamydiae trachomatis u malom broju (9 hlamidijalna tela) u fiksiranom i obojenom razmazu cervikalnog brisa. Suprug i ja smo dobili terapiju ali mene zanima sta znaci u "malom broju- 9- hlamidijalna tela", kao i kad sam po ovom nalazu mogla da je dobijem? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 16. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Nema malog i velikog broja, znaći da imate infekciju hlamidijom koja treba da se leći a koja se gotovo iskljućivo prenosi polnim putem, da bi saznali da li je sveža ili stara infekcija uzmete iz krvi igm i igg na hlamidiju trachomatis,.