Postovana, imam 26 godina, nemam dece. Na ultrazvucni pregled na zidu matericu sam imala izrastak od 8 mm, za koji ginekolog kaze da je mozda skupjena krv od menstruacije, ili mazda polip. Dala mi je hormone progesteron, i kaze da ocekuje da sa narednu menstruaciju to ce da izadze. Inace neprekidno imam bolovi u stomaku, kao i nadujenost. Sta uzrukuje ovo, i dali moram na operacije ako se ne sredi sa hormonima? Koliko je ovo opasno? Molim vas za neki savet! Hvala unapred

    Odgovoreno: 23. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Navedene tegobe imate od progesterona, napravite kontrolni ultrazvučni pregled iza mensesa i ukoliko je polip trebba ga odstraniti intervencijom koja se zove polipektomija i materijal se pošalje na patohistološku dijagnostiku.
      .