Pitanje za ginekologa: imam miom 3cm u levom rogu materice, a takodje i cistu 45x45 na levom jajniku (navodno vodena sa zadebljalom opnom) . . . 31 godinu, nisam radjala, pijem bromokriptin godinu dana 2, 5 mg. . . (uredan nalaz na hipofizi. .) . . . . Ali i pozitivan test na trudnocu! Pa me interesuje da li bi to bila visoko rizicna trudnoca? Sta bi sve trebalo uraditi u dijagnosticke svrhe? Da li treba da prekinem sa uzimanjem bromokriptina, uzimam mozda neku progesteronsku terapiju? Da li je moguce u toku carskog reza u nekoj npr bg bolnici ukloniti miom i cistu? Zaista bih volela da znam na sta sve da obratim paznju, hvala unapred

    Odgovoreno: 16. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Treba da nadjete dobrog ginekologa u vašem mestu koji će vam voditi trudnoći, uradite beta hcg iz krvi da bi se videlo da li ste trudni a zatim se obratite ginekologu da proveri tu trudnoću,. Mislim da trudnoćumožete izneti, a tokom poroda bi se pri carskom rezu mogla otkloniti i cista i miom,.