Imam 15 godina, nekako neredovite men. Recimo nemam po dva mjeseca, pa kada dobijem imam i preko 10 dana. Toga me jako strah a sad strahujem i od neželjene trudnoce, naime, sinoc sam s partnerom imala neznam da li se to moze nazvati odnos ali organi su nam se dodirivali u par navrata, nije svrsio u meni u to sam sigurna, ali kad sam dosla kuci pocelo je krvarenje i providan iscjedak vec ujturo pojavio se i smedji iscjedak, pa me strah od zalutale sperme da li se moglo sta desiti, i koliko zapravo sperme je potrebno da se jajna celija oplodi? Hitno molim vas!!

    Odgovoreno: 16. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Imate pravo na neredovne menstruacione cikluse do 17, 18 godine,. Mala je mogučnost da ste ostali trudni ali teoretski je dovoljan i jedan spermatozoid da bi oplodio jajnu čeliju,. Ako vam menses izostane uradite beta hcg iz krvi, hormon koji pokazuje da li ste trudni ili ne, a svakako uradite i jedan kvalitetan ultrazvučni pregled,.